Posuvné brány

Naše firma Urban BVP Vám dodá posuvné brány prvotřídní kvality. S jejich výrobou máme dlouholetou zkušenost. Jsme odborníci a naše společnost je jedničkou na trhu.

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Důvody proč si objednat posuvné brány od společnosti Urban BVP

 • máme vlastní tým zkušených profesionálů     
 • dodáváme opravdu kvalitu     
 • zakázky realizujeme v krátkých dodacích lhůtách     
 • zvládneme i velké a složité zakázky
 • veškeré fotografie na našich webových stránkách jsou z námi realizovaných zakázek
 • na všechny výrobky poskytujeme záruční i pozáruční servis

Posuvné brány – výhody

Posuvné brány patří mezi vjezdové brány, které jsou velmi oblíbeným řešením vjezdu vozidel na pozemek. Oblíbenost spočívá v tom, že se otevírají posunem do strany podél plotu. Tímto způsobem efektivně šetří prostor, protože otevřená brána nezasahuje do vozovky nebo na chodník a ani nezabírá místo na pozemku. Díky tomu můžete parkovat ihned za bránou.

Další nespornou výhodou je i její stabilní konstrukce. Nainstalujeme Vám velmi pevné a solidní posuvné brány jak k rodinnému domu, tak do velkých průmyslových objektů a dalších provozoven. Tento typ brán je dnes díky svým vlastnostem moderním a oblíbeným řešením k uzavření vjezdu na pozemky rodinných domů, firemních sídel nebo průmyslových areálů.

Tyto brány jsou vhodné také na pozemky s nerovným či stoupajícím terénem. Zde by totiž díky nerovnosti terénu nebylo možné, aby se dvoukřídlá brána otevřela. Tyto brány vyrábíme ve dvou variantách. Nejčastěji to bývají samonosné brány, nebo v případě nedostatečného bočního prostoru volíme pojezdové brány. A kterou z nich vybrat? Co je nejdůležitějším faktorem pro výběr? Volbu je potřeba podřídit prostoru a terénu.

Posuvné brány s brankou

Firma Urban BVP vám může dodat i posuvné brány s vestavěnou brankou a i jinak bránu přizpůsobit na základě vašich požadavků. Vše záleží na vašem přání a prostorových dispozicích. Posuvná brána s brankou však nezabírá více místa než ty, které jsou bez vestavěné branky

Posuvné brány - samonosné a pojezdové

Posuvné brány mohou být dvojího typu. Jedním jsou samonosné brány a tím druhým jsou pojezdové brány. Jaký je mezi těmito typy rozdíl a v čem jsou jejich výhody a nevýhody se dozvíte níže v textu

Posuvné brány samonosné – v čem je jejich výhoda

Samonosná posuvná brána se vyznačuje především nenáročností na údržbu. Křídlo brány se posouvá několik centimetrů nad povrchem terénu, nemusíte se proto obtěžovat nezbytným úklidem například sněhu v zimě nebo vymetáním listí na podzim. V posunu brány nebrání žádné nečistoty pod ní, protože se nedotýká země.

Je zde však nezbytné počítat s prostorem, který je potřeba pro zasunutí brány podél plotu při jejím otevírání. Tento prostor musí být cca o 1/3 delší než je její čistá průjezdná šířka. Většinou to nebývá problém, ale občas se vyskytnou v blízkosti jiné stavby či překážky a pak je lépe se poradit s našimi profesionály. 

Posuvné brány pojezdové – výhody a nevýhody 

Pojezdové brány se pohybují po kolejnici, která se může zabetonovat nebo přišroubovat k povrchu. Výhodou této posuvné brány je, že nemá tak vysoký nárok na délku prostoru vedle vjezdového otvoru. Celková délka brány je větší o cca 50 cm, než je šířka vjezdu. Ve spodní části brány jsou zabudovaná krytá pojezdová kolečka na kuličkových ložiskách, po kterých brána na kolejnici v povrchu jezdí. V horní části je instalováno horní uzavřené vedení, které svým otěrem nepoškozuje povrchovou úpravu brány.

Nevýhodou tohoto typu posuvné brány je vyšší nárok na údržbu pojezdové kolejnice. Je potřeba ji vymetat od nečistot, spadaného listí a sněhu, který by uvnitř namrzal. Pro kolejnici musí být také vybetonovaný práh pod celou osou posuvu brány. Dalším požadavkem pro instalaci kolejnice je potřeba rovného terénu.

Posuvné brány pohony na dálkové ovládání

Všechny posuvné brány můžete otevírat ručně nebo pomocí elektropohonu. Rozhodně je to výhodné, nemuset vystupovat z auta, když prší. Ovládat pohony pro posuvné brány pohodlně pomocí dálkového ovladače přímo z Vašeho vozu je jistě dobrou záležitostí. Brány jsou spolehlivé a automatické ovládání bezpečné v každé fázi zavírání a otevírání. Pokud vás zajímají pohony pro brány, tak nás kontaktujte a vše s vámi rádi probereme a navrhneme to nejlepší řešení pro vás.

Zařízení ihned zastaví při styku s nenadálou překážkou. Pohon pro posuvné brány je vybaven nouzovým ručním odblokováním, takže v případě výpadku elektrického proudu je možné po odjištění uzamykatelného mechanismu ovládat bránu ručně. Automatika je vybavena funkcí pomalého rozjezdu a zastavení.

Bezpečnost provozu je možné zvýšit tzv. světelnou závorou. Ta funguje bezdotykově, a zachytí pohyb osob nebo předmětů, které se vyskytují v prostoru vjezdu. Tyto bezpečnostní fotobuňky se zpravidla instalují do postranních sloupků u brány. Ke zvýšení bezpečnosti slouží také signalizační maják. Ten vozidlům projíždějícím kolem dává na vědomí, že je v okolí brány pohyb Vašeho vozu.

Posuvné brány – materiály

Posuvné brány mohou být kované z oceli, ošetřené antikorozní úpravou a poté lakované v široké škále odstínů z palety RAL. Konstrukci bran můžeme zhotovit z ocelových žárově pozinkovaných profilů. Výplň brány může být z tahokovu, dřevoplastových plotovek, plechu nebo dřevěných plotovek.

Posuvné brány – stručný souhrn

 • jsou v moderním designu     
 • použité materiály na posuvné brány jsou vysoce kvalitní a bezúdržbové     
 • brány mají pevnou konstrukci     
 • ovládají se manuálně nebo dálkově     
 • jejich chod je bezhlučný     
 • mají dlouhou životnost     
 • jsou v příznivé cenové relaci

Posuvné brány - máme kompletní nabídku v oboru brán, vrat a plotů

U firmy Urban BVP si můžete objednat nejen posuvné brány nebo jiné vjezdové brány. Objednejte si u nás také pohony pro brány, které jsou spolehlivé a bezpečné.

Jsme profesionálové a navrhneme Vám garážová vrata na míru. Poradíme si s prostorem u každé garáže. Naše společnost Vám dodá a nainstaluje ploty a plotové systémy. Kvalitní oplocení potřebuje každý pozemek, ať již je to zahrada nebo komerční pozemek. Naše markýzy poskytnou Vaší terase, balkonu či zahradě tu správnou pohodu ve stínu. Budou Vás chránit před sluncem i zvědavými sousedy.

Nabízíme Vám instalaci předokenní rolety. Spoří energii a je i bezpečnostní ochranou oken Vašeho domu. Dodáváme i různé parkovací zábrany. Naše nabídka je pro firmy i soukromníky. Určitě si vyberete. Dodáváme též designové roletové mříže, které budou chránit a důstojně reprezentovat Váš obchod.

Posuvné brány - fotogalerie

Posuvné brány - videogalerie